Fotograf Żory pokazuje z zupełnie innej storny

Niezwykłe, zwykłe miejsca – Czy są takie w Żorach?

Fotograf musi widzieć więcej, widzieć inaczej. To czy zdjęcie będzie czymś wyjątkowym leży w głowie i sercu autora obrazu. Postaram się Wam udowodnić, że 2 zdjęcia, zrobione w tym samym miejscu mogą wygadać zgoła odmiennie.

(więcej…)

Prawda to czy fałsz. Czyli o półprawdach w fotografii słów kilka.

Każdy z nas, czy jest fotografem, czy nie, zastanawiał się nie raz jak powstają najciekawsze zdjęcia. Ba, nie jeden z nas myśli, że fotografia zawsze pokazuje prawdę. Niestety realia są zgoła odmienne. Fotografia pokazuje to, co fotograf chce nam pokazać, nic więcej i nic mniej. Dowód? Znajdziesz go w tekście poniżej.

(więcej…)

Sesja plenerowa w Pradze – zapowiedź.

Sesja plenerowa w Pradze – marzenie nie jednej Pary Młodej. Praga. Stolica Czech, mekka piwoszy, cel wielu podroży również tych poślubnych.
Jak wygląda ona okiem fotografa z Żor? Czy warto wybrać się w podróż niemal na drugi koniec Czech by za tło do zdjęć mogły służyć figury na Moście Karola?

(więcej…)

Adobe Lighroom – jak było na warsztatach

Nareszcie nadeszła chwila czasu by móc wrócić do mojego bloga. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dziś co nieco o warsztatach Adobe Lightroom. Na wstępnie, niejako z obowiązku, chce podziękować Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Żorach – współorganizatorowi warsztatów, oraz Rafałowi Kalinowskiemu z Żorskiego Klubu Fotografii Kadr – za udostępnienie zdjęć. Zatem, zapraszam do lektury…

(więcej…)

Fotograf Ślubny w Żorach prowadzi warsztaty…

Jakiś czas temu zwrócono się do mnie z prośbą o poprowadzeni warsztatów których tematyka wprost odnosiła by się do obróbki fotografii.
Przyznam szczerze, że jako człowiek specjalizujący się w fotografii ślubnej byłem nieco speszony.
Z jednej strony byłbym skończonym hipokrytą gdybym twierdził, że moje zdjęcia nie są obrabiane – otóż są, zwłaszcza zdjęcia ślubne mające trafić do albumów czy na wydruki. Z drugiej strony, pewna doza pokory zawodowej nie pozwalała mi nigdy twierdzić, że jestem aż tak dobry by uczyć innych.
(więcej…)

Mikołaj, Quad, Motocykle i Fotograf Ślubny…

Święty Mikołaj, motocykliści, Rafał Sonik, quady i motocykle. Co to wszystko ma wspólnego z fotografią ślubną? Zobaczcie sami… Jest to opowieść o ludziach wielkich, choć nie zawsze wysokich, szczodrych, choć nie zawsze bogatych za to pełnych miłości i ciepła. Ludzi, którzy urzekli mnie swoim optymizmem i pokazali, że ni e ma rzeczy niemożliwych.

(więcej…)

Co wyróżnia moje fotoalbumy premium?

Podstawowym walorem fotoalbumów premium jest ich niepowtarzalność. Każda powstaje w oparciu o indywidualny projekt, co w połączeniu z bogactwem dodatków i opraw sprawia, że nie ma dwóch identycznych. Chyba, że ktoś zamówi 2 takie same…

 

(więcej…)